KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 9205036
*
nr 920 5036
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2014
kl 18:07:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/10 16:03:19
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14
*
Roger Risberg
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Läs mer om Roger Risberg
nr 920 5036
Roger Risberg
(1956-2011), Sverige
Teckningar, Roger Risberg (1956-2011), 2 st, tusch, signerade RR, Bladets mått: 28, 5x21. Proveniens Galerie Bel´Art ur privat samling
Kondition: Smuts/fläckar
Roger Risberg, svensk målare född i Göteborg 1956, död 2011.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/10 16:03:19 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Roger Risberg
Roger Risberg, svensk mÃ¥lare född i Göteborg 1956, död 2011.Läs mer om Roger Risberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: absurdister akvarell akvareller roger risberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar tusch vattenfärg
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:27 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 18:14